1 Ağu 2014

HEM Sistem Yönetimi Kursu Konuları

HEM Bilgisayar Sistem Yönetimi Kursu Konuları


Halk Eğitim Merkezleri Bilişim Teknolojisi Alanı Altında Eğitimi Verilen MEB Onaylı Sertifikalı Sistem Yönetimi Kursu Konuları, Eğitim Süresi, Kursa Katılım Koşulları Nelerdir.

Meslek Açıklaması: Gelişmiş Ağ İşletim Sistemini Kurabilen, Ağ Sunucu İşletim Sistemini Yönetebilen, E-Posta Sunucu Programı Kurulumunu Ve Yönetimini Yapabilen Kişidir.

Kursa Katılım Koşulları: Okuma Yazma Bilmek Veya İlkokul Mezunu Olmak. Mesleğin Gerektirdiği İşleri Yapacak Bedensel Ve Fiziksel Yeterliliklere Sahip Olmak.

HALK EĞİTİM MERKEZLERİ SİSTEM YÖNETİMİ KURSU

İş Olanakları: Bilgisayar Teknik Servisi Hizmeti Veren Bilgisayar Firmalarında, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında, Ağ Kurulum Ve Yönetimi Hizmeti Veren Ya Da Bu Hizmete İhtiyaç Duyan Firma, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında, Kullanıcı Ara Yüzüne Sahip Uygulama Ve Veri Tabanı Programları Kullanımı Ve Yönetimi Hizmeti Veren Ya Da Bu Hizmetlere İhtiyaç Duyan Firma, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında, Web Tasarımı Hizmeti Veren Veya Web Ortamında Çalışan Etkileşimli Programlar Hazırlayan Yazılım Şirketlerinde Ya Da Bu Hizmetlere İhtiyaç Duyan Firmalarda V.B. Yerlerde İş Bulabilirler.
Kursun Eğitim Süresi: 336 Saat

Kursun Konuları:
Sunucu İşletim Sistemi Kurma
Sunucu Rolleri Yönetme
Sunucu Servislerini Yönetme
Sunucu Ağ Mimarisi Yönetme
Sunucuyu Active Directory Yapısını Yönetme
Sunucu Güvenliğini Sağlama
Sunucuyu İleri Düzey Yönetme
E-Posta Sunucu Yazılımı Kurma
E-Posta Sunucu Yazılımı Kurma
E-Posta Sunucuyu Yapılandırma
E-Posta Sunucu Yazılımını Yönetme
E-Posta Sunucu Yazılımında Koruma Ve Yedekleme
E-Posta Sunucu Yazılımında Arıza Tespiti Ve Çözümü

Diğer Halk Eğitim Konuları

HEM Sistem Yönetimi Kursu Konuları
4/ 5
Oleh