5 Mar 2014

Halk Eğitim Merkezleri Havacılık Alanı Kursları

Halk Eğitim Havacılık Alanı Kursları


HEM Halk Eğitim Merkezleri Havacılık Alanı Altında Eğitim Verilen Tüm Kurslar:

Model Uçak Yapımı (ATA) Kursu:
Meslek Açıklaması: Serbest Uçuş Model Uçakları Ata Model Uçak Modelini Yaparak, Çalışma Ve Uçurma Bilgi Ve Becerilerine Sahip Kişidir.
Kursa Katılma Koşulları:
Okuma Yazma Bilmek Veya İlkokul Mezunu Olmak, 10 Yaşından Gün Almış Olmak, Mesleğin Gerektirdiği İşleri Yapabilecek Fiziksel Ve Bedensen Özellikleri Taşımak.
Eğitim Süresi: 24 Saat
Konuları: Havacılık Uygulamaları, Ata Model Uçak Yapma, Ata Model Uçak Uçurmak.

Model Uçuk (Leylek F1A) Yapımı Kursu:
Meslek Açıklaması: Serbest Uçuş Model Uçak (Leylek F1A) Modelini Yaparak, Çalışma Ve Uçurma Bilgi Ve Becerilerine Sahip Kişidir.
Katılım Koşulları: Flamingo Model Uçak Kursunu Başarıyla Tamamlamış Olmak.
Eğitim Süresi: 48 Saat
Konuları: Serbest Uçuş Teknikleri, Leylek Model Uçak Trapez Kanat Yapma, Hareketli Yükseliş Ve Dönüş Dümeni Yapma, Leylek Model Uçak İnşaat Gövde Yapma, Leylek Model Uçak Zaman Ayarlı Uçurma.

Model Uçak (Flamingo F1H) Yapımı Kursu:
Meslek Açıklaması: Serbest Uçuş Model Uçak (Flamingo F1H) Modelini Yaparak, Çalışma Ve Uçurma Bilgi Ve Becerilerine Sahip Kişidir.
Kursa Katılım Koşulları: Ata Model Uçak Yapımı Kursunu Başarıyla Tamamlamış Olmak.
Eğitim Süresi: 40 Saat
Kursun Konuları: Aerodinamik Ve Meteoroloji Uygulamaları, Flamingo Model Uçak Kanat Yapımı, Flamingo Yükseliş Ve Dönüş Dümeni Yapımı, Flamingo Model Uçak Gövde Yapımı, Flamingo Model Uçak Uçurma.

Radyo Kontrollü Uçak Modelciliği Kursu:
Meslek Açıklaması: Radyo Kontrollü Model Uçak Yaparak, Çalışma Ve Uçurma Bilgilerini Kazanmış, Havacılık Kuralları İle İlgili Gerekli Bilgi Ve Becerileriyle Başlangıç Seviyesinde Radyo Kontrollü Model Uçak İmal Edip, Uçuş Yapabilme Yeterliklerine Sahip Kişidir.
Katılım Koşulları: TSK Personeli, THK Genel Başkanlığının Uygun Gördüğü Ve Kurs Almak İsteyen 16 Yaşından Gün Almış Kişiler.
Kursun Eğitim Süresi: 208 Saat

Model Roket İmalat Ve Uçuş Kursu:
Meslek Açıklaması: Uzay Modelleri Kategorisi Olan Model Roketlerin, İmalat Öncesi (Plan Çizimi, Kalıp, Kesim Ve Birleştirme) Öncesi İşlemlerini Hazırlayarak, İmal Etmek Ve Uçuşunu Yapabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Kişidir.
Kursa Katılım Koşulları: THK’nın Açmış Olduğu Ata Model Uçak Kursu Belgesine Sahip Ve 16 Yaşından Gün Almış Olmak.
Eğitim Süresi: 40 Saat

Plastik Model Uçak Yapımı Kursu:
Meslek Açıklaması: Örnek Alınan Esas Modeli Öncelikle Gözlemleyen Ve Bu Yolla Edindiği Bilgiye Dayanarak Modelin Tüm Ayrıntılarını Aslına Uygun Olarak Belirlenmiş Olan Ölçek Dahilinde Modele Aktarabilme Becerilerine Sahip Olan Kişidir.
Eğitim Süresi: 80 Saat

Diğer Halk Eğitim Konuları

Halk Eğitim Merkezleri Havacılık Alanı Kursları
4/ 5
Oleh