2 Şub 2014

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları


HEM Halk Eğitim Merkezlerinde, Gazetecilik Alanı Altında Eğitim Verilen Kurs Programları.

Yazılı Basın Muhabiri Kursu:
Meslek Açıklaması: Medya Sektöründe Gündemi Takip Edip, Haber Değeri Taşıyan Olaylarla İlgili Bilgi Ve Belge Toplayan, Haber Yazan Kişidir.
Katılım Koşulları:
İlköğretim Mezunları
Mesleğin Gerektirdiği İşleri Yapabilecek Özelliklere Sahip Olmak.
Eğitim Süresi: 1360 Saat

HALK EĞİTİM MERKEZLERİ GAZETECİLİK KURSLARI

Kursta, Kitle İletişimi, Beden Dili, Toplumsal Düzen, Anayasal Halk Ve Sorumluluklar, Fotoğraf Makinesi Ayarları, Fotoğrafta Işık Ve Kompozisyon, Doküman Hazırlama, Haber Analizi, Haber Toplama, On Parmak Hızlı Klavye, Gazeteciliğin Temel Kavramları, Basın İşletmeciliği, Haber Yazma Teknikleri, Redaksiyon, Dergi-Ajans-Televizyon-Radyo-İnternet-Magazin, İstihbarat-Ekonomi-Spor-Politika Haberciliği, Basın Suçları, Basında Meslek Etiği, Haber Röportaj Konularında Eğitim Verilir.

TV Muhabiri Kursu:
Meslek Açıklaması: TV Aracılığı İle Geniş Kitlelere Ulaştırılacak Haberleri Araştıran Toplayan Ve Yazıp Kurgulayan Nitelikli Kişidir.
Eğitim Süresi: 864 Saat
Foto Muhabiri Kursu:
Meslek Açıklaması: Yazılı Basında Haber Fotoğrafı Çeken, Fotoğrafları Bilgisayar Ortamına Aktaran Ve Basılmaya Hazır Hale Getiren, Gerektiği Durumlarda Haber Yazan Nitelikli Kişidir.
Eğitim Süresi: 864 Saat

Dijital Fotoğrafçılık Kursu:
Meslek Açıklaması: Fotoğraf Makinesi Ayarlarına Yapabilme, Farklı Mesafelerden Fotoğraf Çekebilme Ve Bilgisayar Grafik Düzenlemeleri Yapabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Kişidir.
Eğitim Süresi: 320 Saat

Sayfa Sekreterliği Kursu:
Meslek Açıklaması: Yazılı Basın Kuruluşlarında Haber, Fotoğraf, İlan Gibi Materyalleri Masaüstü Yayıncılık Programlarını Kullanarak Okuyucuların İlgisini Çekebilecek Şekilde Düzenleme, Basıma Hazır Hale Gelme Aşamasında Gerekli Çalışmaları Yapabilen Nitelikli Kişidir.
Eğitim Süresi:864 Saat

Diğer Halk Eğitim Konuları

Halk Eğitim Merkezleri Gazetecilik Kursları
4/ 5
Oleh