5 Şub 2014

Halk Eğitim Gemi Yapımı Kursları

Halk Eğitim Gemi Yapımı Kursları


HEM Halk Eğitim Merkezleri Gemi Yapımı (Deniz Araçları Yapımı) Alanı Altında Eğitim Verilen Kurs Programları.

Gemi İnşaatında Yüzey Temizleme:
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde İmalat İşlerindeki Tüm Metal Yüzey Hazırlama, İmalat Sonrası Yüzey Temizleme İşlemleri Yapma Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.
Eğitim Süresi: 280 Saat
Konuları:
Endaze Çizmek, Geometrik Çizimler, Görünüş Çıkarma, Ölçülendirme Ve Yüzey İşlemleri, Markalama Yapma, Elektrik Ark Kaynağı İle Kaynak Dikişi Çekme, Metal Yüzeylerini Çeşitli Yöntemlerle Temizleme.


Ön İmalat Ve Montaj:
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde Geminin Ön İmalat İşlemlerini Yapma Ve Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.
Eğitim Süresi: 376 Saat

Gemi İnşaatında Metal Yüzey Taşlama:
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımı Sanayisinde İmalat İşlerindeki Tüm Metal Yüzeylerini Taşlama, İmalat Sonrası Hatalı Yüzey Ve Kaynakları Taşlama İşlemlerini Yapma Tekniklerini Uygulayabilme Bilgi Ve Becerisine Sahip Bir Bireydir.
Eğitim Süresi: 112 Saat

Gemi Blok Montajı:
Meslek Açıklaması: Gemi Blok Montaj Mesleğinin Sahip Olduğu Omurga, Döşek, Posta, Dikme İmalatı Yeterliklerine Sahip Bireydir.
Eğitim Süresi: 744 Saat

Gemi Boru Donatım:
Meslek Açıklaması: Gemi Donatımlarından Yangın, Isıtma, Balast, Sintine, Basınçlı Hava, Akaryakıt, Ana Makine Ve Buhar Tesisatlarını Yapabilme Yeterliklerine Sahip Kişidir.
Eğitim Süresi: 872 Saat

Gemi Kaynak Teknikeri:
Meslek Açıklaması: Gemi Yapımında Kullanılan Yatayda Köşe, Dikey, Korniş Ve Tavan, Mig-Mag İle Yatayda Ek, Toz Altı Kaynaklarını Yapma Yeterliklerine Sahip Kişidir.
Eğitim Süresi: 320 Saat

Tekne Ve Yat İskeletçiliği:
Meslek Açıklaması: Tekne Ve Yat İskeletçiliği Ahşap Omurga, Bodoslama, Posta, Döşek, Yat Formu Çıkarma, Boy Bağları, Dış Kaplamalar Ve Farşları Yapma Yeterliklerine Sahip Kişidir.
Eğitim Süresi: 576 Saat

Tekne Ve Yat Kamaracılığı:
Meslek Açıklaması: Tekne Ve Yat Kamaracılığı Güverte Kaplamaları, Su Geçirmez Bölmeler, Kamara Bölmeleri, Tekne Ve Yat Üst Düzey İşlemleri Yeterliklerine Sahip Kişidir.
Eğitim Süresi: 448 Saat

Diğer Halk Eğitim Konuları

Halk Eğitim Gemi Yapımı Kursları
4/ 5
Oleh